Acun Ilıcalı: Türkiye’den bir oyuncu daha alacağız

Üst üste yaptığı desteklerle döneme savlı girmeye hazırlanan Hull City’de transfer çalışmaları sürüyor.

Kulübü satın aldıktan sonra Premier Lig gayesiyle kıymetli ataklar yapan Acun Ilıcalı, yeni transferlerin imza merasiminde konuştu.

Türkiye’den bir transfer daha

Kadroya üç ekleme daha yapacaklarını belirten Ilıcalı, bunlardan birinin Türkiye’de forma giyen bir isim olduğunu açıkladı.

Hull City şu ana kadar Allahyar Sayyadmanesh, Doğukan Sinik, Ozan Tufan, Jean Michael Seri, Oscar Estupinan, Benjamin Tetteh, Tobias Figueireo ve Nathan Baxter’i takımına kattı.

“Türkiye’deki yıldız oyuncular burada da olacak”

Türk futbolunda kıymetli yetenekler olduğunu belirten Acun Ilıcalı,Bu avantajı kullanmak istiyoruz. Türkiye Ligi uygun bir düzeyde. Türkiye’deki yıldız oyuncular burada da yıldız olacak.dedi.


Zamana gereksinimleri olduğunu belirten Acun Ilıcalı şunları söyledi:

“Taraftarlarımızın gurur duyacağı bir kadro olacak”

Yeni transferlerimizin birçok ulusal kadrolarından geldi. Kadro şu an hazır değil lakin karamsar değiliz. Kalitemizi alanda göstereceğiz. Bundan eminim. Bu uzun bir seyahat ve vakte gereksinimimiz var. 2-3 maç kaybetmeniz kıymetli değil. Bu uzun vadeli bir plan. Taraftarlarımızın gurur duyacağı bir kadro olacak. Şahane bir kadro olacağımıza inanıyorum. Derin bir takıma sahip olmak çok kıymetli. Derin takımları olmadığı için dönemi düzgün yerde bitiremeyen çok ekip biliyorum. Bunu yapabilmek bizim için çok değerli.

Halil Dervişoğlu iddiası

Acun Ilıcalı’nın söylediği bir Türk transferin geçtiğimiz dönem Galatasaray forması giyen Halil Dervişoğlu olacağı sav edildi.

Bonservisi Brentford’un elinde olan 22 yaşındaki oyuncu bir buçuk dönemdir kiralık olarak Galatasaray’da oynuyordu.

Sarı kırmızılı ekipte 45 maçta sekiz gol atan Halil Dervişoğlu altyapısından yetiştiği Sparta Rotterdam’ın yanı sıra bir öbür Hollanda temsilcisi Twente’nin de formasını giymişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.