Ahmet Necdet Sezer’den “geçmiş olsun” telefonu

İçişleri Bakanlığı’nın Çankaya Belediyesi’ndeki memuriyet görevinden çıkartılmasına karar verdiği Mimarlar Odası Ankara Şubesi Başkanı Tezcan Karakuş Candan’a, Türk Mühendis ve Mimar Odaları Birliği Ankara İl Koordinasyon Kurulu, siyasetçiler, meslek odaları ve sendikalardan destek geldi.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi’nde yapılan basın açıklamasına, CHP Ankara Milletvekili Yıldırım Kaya, sivil toplum kuruluşları ve sendikaların temsilcileri katıldı. TMMOB İl Koordinasyonu Sekreteri Seyit Ali Korkmaz, basın açıklamasında şunları söyledi:

Yaptığımız her açıklama, açtığımız her dava, yayınladığımız her rapor iktidar tarafından hedef alınmakta, kurum ve yöneticilerimiz soruşturma ve cezalarla tehdit edilmektedir. Bunun son örneği, Mimarlar Odası Ankara Şube Yönetim Kurulu Başkanı Tezcan Karakuş Candan’ın İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu kararıyla Çankaya Belediyesi’ndeki görevinden ihraç edilmesi olmuştur.

TMMOB Ankara İl Koordinasyon Kurulu olarak bizler, Tezcan Karakuş Candan’ın yanında olmaya, görevine dönünceye kadar her türlü dayanışma faaliyetini ve toplumsal mücadeleyi yürütmeye devam edeceğiz.”

ERDOĞAN HİÇ BİZİM ÜLKEMİZİN CUMHURBAŞKANI OLMADI

Tezcan Karakuş Candan ise kendisini birçok kişinin aradığını ve geçmiş olsun dileklerini ilettiğini belirterek şöyle konuştu:

“Çok sayıda insan aradı. Ama bugün, ülkenin Cumhurbaşkanı aradı, üzüntülerini iletti. Tabii Recep Tayyip Erdoğan değildi. O, bizim ülkemizin Cumhurbaşkanı olamadı hiç. Ahmet Necdet Sezer aradı. Bir dönem Cumhurbaşkanlığı yapmış Ahmet Necdet Sezer, bana ‘geçmiş olsun’ dileklerini iletti ve yargıdan döneceğini ifade etti. Bunun ben anlamlı olduğunu düşünüyorum. Dolayısıyla 2023 güzel olacak.”

NE OLMUŞTU

Yıkımına karar verilen TOGO kulelerinin sahibi Sinan Aygün’ün şikayetiyle başlayan süreçte İçişleri Bakanlığı Yüksek Disiplin Kurulu’nda savunma yapan Mimarlar Odası Ankara Şube Başkanı Tezcan Karakuş Candan hakkında memuriyetten çıkarma cezası verilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.