Bakan Nebati: Köpekbalıklarıyla uğraşa uğraşa işlerimizi toparlıyoruz

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, İstanbul’un Ümraniye ilçesinde depremzede ailelere yönelik düzenlenen iftar programında konutu.

Programa Ümraniye Kaymakamı Abdulaziz Aydın, Ümraniye Belediye Başkanı İsmet Yıldırım, AK Parti Ümraniye İlçe Başkanı Salim Çetinkaya, AK Parti İstanbul İl Kadın Kolları Başkanı Rabia İlhan, partililer ve İstanbullular katıldı.

‘BİLSİNLER Kİ KAYIP NEMO’NUN BİLE BİR AŞKI VAR’

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in grup toplantısında ‘Kayıp Balık Nemo’ göndermesiyle ‘kayıp bakan Nemo’ olarak nitelediği Nebati, Akşener’in bu sözlerine de gönderme yaptı. Nebati, “Kardeşlerimizin acısını paylaşmak ve devletin varlığını deprem bölgesinde hissettirmek için çabaladık, buna rabbimiz şahittir. Bakanlarımızın tamamı bölgede gece gündüz çalıştı, günlerce uykusuz kaldılar. Kardeş belediyelerimiz çalışmalarıyla kardeşlik hukukunun ne olduğunu ortaya koymak için canhıraş çalıştı. Bırakın birileri desin ki ‘bu adam sahada kaybolmuş’, birileri desin ki Nemo’yu arıyorum. Ama bilsinler ki kayıp Nemo’nun bile bir aşkı var. Annesine kavuşmak için köpek balıklarıyla uğraşıp hedefine ulaştı. İşte biz de köpek balıklarıyla uğraşa uğraşa ama vatandaşlarımızın gözyaşlarına ortak olarak, kardeşlik hukukunu zedelenmeden, elimizden gelen her türlü gayreti ortaya koyarak, çok şükür hızlı bir sürede işlerimizi toparlıyoruz” ifadelerini kullandı.

Bakan Nebati, “Cumhurbaşkanımız sözünde duran bir er, ‘diyor ki temelini attığımız konutları 1 yıl içerisinde teslim edeceğiz’. Konutları depremde zarar gören kardeşlerimize teslim edeceğiz. Giden canlar elbette geri gelmez. Rahat bir şekilde hayatlarını idame ettirmeleri için elimizden gelen gayreti ortaya koyuyoruz. Ümraniye’nin misafirisiniz, ev sahibi olmaktan yüksünmeyiz. Her türlü eksiğinizi sanki siz ev sahibiymişsiniz gibi dile getirin. Misafirlerimizin yaşadıkları, doğdukları yerlere gitmesi de bizim boynumuzun borcudur. Ağır hasarlıya kadar tüm konutlar yeniden inşa edilecek ve sizler evlerinize geçeceksiniz” dedi.

‘LÜTFEN KENTSEL DÖNÜŞÜMLE İLGİLİ ÇALIŞMALARINIZI HIZLANDIRIN’

Kentsel dönüşüm sürecine yönelik konuşan Nebati, “Vatandaşlarımıza çağrımız şudur, lütfen bu afetten ders çıkaracak şekilde, kentsel dönüşümde kimsenin sözüne bakmadan evinizi yenileyin, sağladığımız imkanlardan faydalanın. Müteahhitlere diyoruz ki size verdiğimiz imkanları sonuna kadar değerlendirin, bu afeti bir daha yaşamayalım. Üçüncüsü belediyelere çağrımız, lütfen kentsel dönüşümle ilgili çalışmalarınızı hızlandırın” diye konuştu.(HABER MERKEZİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir