Bitcoin Değil: Bu 4 Altcoin’e Bakın! Geleceğin Yıldızları

Kripto para birimleri, geleneksel ekonomik ve finansal kurumlarda bir dönüşüm olarak başladı. Ancak, yaygın kabul görmeleri nedeniyle bu ekonomik sınıf, yatırım piramidinin saflarına katıldı. Yatırım firmaları ve merkezi finans kurumları da fiyat artışlarından kâr elde etmek için dijital varlıkları benimsiyor. Böylece, müşterilere güvenli kripto para birimi işlem seçenekleri sunmayı amaçlıyorlar. Belirsizliğe rağmen, birçok kripto para yatırımcısı yaklaşmakta olan büyük kriptoyu veya gelecekteki Bitcoin (BTC) rakibini arıyor. Yatırımcılar sürekli olarak hangi kripto paranın en yüksek potansiyel verime sahip olduğunu soruyor.

Gelecekte Bitcoin rakibi olabilecek altcoin projeleri

Dijital para birimlerine yönelik artan istek nedeniyle, birçok kişi bunlara yatırım yaparak kazanç elde etmeye çalışıyor. Sonuç olarak, kripto para piyasası son yıllarda önemli ölçüde genişledi. Bu varlıklar, küresel ölçekte ve yönetilebilen bir sürede hızlı işlem ödemeleri sağlıyor. Şimdiye kadarki en popüler kripto para birimi Bitcoin (BTC) oldu. Ancak, genel kripto piyasası oldukça öngörülemez bir yapıya sahip. Bu nedenle, Kriptokoin.com olarak, 2022’de potansiyeli olan en iyi altcoin projelerini sizin için derledik.

Shiba Inu (SHIB)

2021’deki en popüler memecoin’lerden biri Shiba Inu (SHIB) oldu. 2020’deki başlangıcından bu yana muazzam bir büyüme yaşadı. Shiba Inu o kadar iyi iş çıkardı ki, iyi bilinen kripto paralardan biri haline geldi. Şu anda Dogecoin gibi piyasa değeri açısından ilk 20 kripto para birimi arasında yer alıyor. Ocak 2021’de SHIB’e 2 dolarlık bir yatırım, Kasım ayına kadar birine binlerce dolar kazandırırdı. Bunun nedeni, memecoin’in %48.000.000 değer kazanmasıdır. Shiba Inu, zaman içerisinde bir memecoin’den daha fazlası olmaya başladı. Ekip şu anda bir Metaverse platformu geliştirmeye ve ödemelerde kullanımı artırmayı hedefliyor. Kasım 2021’deki zirvesinden sonra SHIB, Bitcoin ve genel piyasayı takip ederek düştü. Memecoin şu anda tüm zamanların en yüksek seviyesinden %65 daha aşağıda işlem görüyor.

Ripple (XRP)

Ripple (XRP), 2022’de dikkat etmeniz gereken başka bir altcoin projesi olarak yerini alıyor. Aslında XRP, 2020’nin sonlarında ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu ile bazı sorunlar yaşadı. Bu sorunlar, XRP’nin değeri üzerinde bazı olumsuz etkilere neden oldu. Sonuç olarak, XRP piyasa değerlemesiyle üçüncü en büyük kripto para biriminden altıncıya düştü. Yüksek tasarruflarla, bu en yüksek puanlı kripto para birimini token başına 1 dolardan daha düşük bir fiyata satın alabilirsiniz. Ayrıca, XRP fiyatına ilişkin tahminler, tokenin yıl boyunca istikrarlı bir şekilde artacağını söylüyor. Tahminlere göre Ripple, Aralık ayına kadar 2,14 dolara ulaşacak.

The Sandbox (SAND)

The Sandbox (SAND), NFT’leri kullanarak gerçek ve sanal dünyalar arasında köprü kurmayı vaat ediyor. Bu konsept, dünyanın her yerinden kullanıcıların etkileşimde bulunurken ve sosyalleşirken Sandbox ortamını gezmesine olanak tanıyor.  Kullanıcılar, Sandbox Metaverse içinde kendi karakterlerini oluşturabiliyor. Ayrıca, bu karakterleri özelleştirebiliyor ve kazan-kazan yarışmalarına katılmak için kullanabiliyorlar. Sandbox’ın 2020 ortasındaki başlangıç ​​fiyatı 0,05 dolardı. Altcoin’in fiyatı Kasım 2021’de 8.40 doları aştı. Böylece tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştı. Bu büyümenin sonucu olarak kâr %16.000 oldu. Sonuç olarak, bu Metaverse coin, şu anda en yüksek fiyatından önemli bir indirimle alıcı buluyor.

Solana (SOL)

Solana kendini “Ethereum Katili” olarak tanımlayan ölçeklenebilirliği yüksek bir Blockchain projesidir. Projenin yerel kripto para birimi ise SOL’dur. Ağ, çeşitli kriterlerde Ethereum’dan geniş bir farkla daha iyi performans gösteriyor. Bu kriterler arasında hız ve maliyetler öne çıkıyor. SOL, iki yıl önce, 0,78 dolar olarak piyasaya çıktı. Ardından, bir yatırım patlaması yaşardı. O dönemde 1.000 dolar yatırmış olsaydınız, bugün 115 milyon dolarınız olurdu. Böylece, %41.000’den fazla kâr elde ederdiniz. Solana’nın fiyat tahminlerine göre, SOL coin önümüzdeki beş yıl içinde %1.550’den fazla artması bekleniyor. Ancak Bitcoin fiyatındaki mevcut düşüşün bitmesini beklemeniz gerekiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.