Bu Doğal Tekniklerle Kısa Ve Kırılgan Tırnaklara Veda Edin

Biz bayanların nitekim tahammül edemediğimiz şeylerden biri: Özenerek tüm bakımlarını yaptığımız tırnaklarımızın bir anda kırılıp kopmaları. Birden fazla bayan için bu epey hudut bozucu bir durum. Pekala tırnakların kırılması ve kısa olmasının nedeni nedir? Ve bu mevzuda yapabileceğimiz bir şey var mı? Bugün sizin için kullanışlı bir numaramız var. Tırnak kırılmasının en yaygın sebebi vitamin eksikliğinden kaynaklıdır. Bu doğal tahliller, tırnaklarınızı tekrar uzatmanıza yardımcı olabilir.

KIRILGAN TIRNAKLAR

Özellikle kış aylarında pek çok kişinin tırnakları zayıflama eğilimindedir. Bu, daha kırılgan hale gelecekleri ve olağandan daha süratli kırılacakları yahut yırtılacakları manasına gelir. Tırnaklarınız basitçe kırılır yahut yırtılırsa, bu muhtemelen çok kuru oldukları manasına gelir. Bu, kışın yazdan daha sık olur. Kış aylarında ellerimiz çoklukla soğuk rüzgara ve soğuk, kuru havaya maruz kalır. Ellerinizin (ve tırnaklarınızın!) kurumasını önlemek için, onları yeterli bir el kremi ile nemlendirmek ve dışarı çıkarken uygun eldiven yahut eldiven giymek en uygunudur. Fakat yeniden de tırnaklarınız kırılgan hale geldiyse ne yapabilirsiniz?

MUCİZE KARIŞIMLAR

Tırnaklarınızın daha süratli uzamasını ve daha güçlü olmasını sağlamak ve böylelikle tekrar kırılma mümkünlüğünü azaltmak için, aslında o kadar fazla şeye gereksiniminiz yok. Gereksiniminiz olan mucize karışım limon ve zeytinyağından diğer bir şey değil! Limonlar, tırnakların büyümesi için gerekli olan çok ölçüde C vitamini içerir. Limonlar ayrıyeten tırnaklarınızın sararmasını önlemeye yardımcı olur ve ek bir bonus olan onları parlatır.LİMON VE ZEYTİNYAĞINDAN GELEN ŞİFA

Yapmanız gereken şey bir yemek kaşığı taze limon suyunu üç yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak tırnaklarınıza küçük bir banyo yapmak. Bunu biraz ısıtmak için mikrodalgaya koyun. Tekrar çıkarın ve tırnaklarınızı karışımda yıkayın. On dakika bekletin ve akabinde tırnaklarınızı kağıt havluyla kurulayın. Bunu her gün tekrarlayın ve tırnaklarınızın daha da güçlendiğini ve uzadığını fark edeceksiniz.

BROKOLİ TOHUMU YAĞI

Tırnak ve tırnak tabanlarına sağlıklı bir bileşen vermek için brokoli tohumu yağından faydalanabilirsiniz. Basitçe, her bir tırnağınıza bir damla brokoli tohumu yağından damlatın ve onu güzelce tırnak tabanlarına kadar sürün. Özellikle gece yatmadan evvel uygulamanız tırnaklarınıza sabaha kadar nem kazandıracaktır.

ÇAY AĞACI YAĞI

Mantar enfeksiyonu tedavisinde de önerilen çay ağacı yağı tırnak yapısını güçlendirir. Antiseptik özelliklere sahiptir. Çay ağacı yağı ve E vitamini yağını karıştırıp tırnaklara uygulayın. Yarım saat tırnaklarda bekletilip ılık su ile durulayın, her gün iki sefer sistemli olarak bu uygulamayı yapabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.