Galatasray Norveçli golcüler için teşebbüslerini sürdürüyor

Şampiyonluk amacı ile takımını inşa eden Galatasaray, iki Norveçli futbolcunun transferini olumlu sonuçlandırmak için hummalı bir çalışma içine girdi. Sarı-kırmızılılar kanat oyuncusu Ola Solbakken ile golcü Erik Botheim’i takımına katmak için kolları sıvadı.

Galatasaray, Bodo Glimt’ten geçen dönemin devre ortasında 7.5 milyon euroya Krasnodar’a Transfer olan lakin Rus takımında 1 maça dahi çıkmayan 22 yaşındaki golcü Botheim’i bonservissiz olarak takıma katma fırsatını kaçırmak istemiyor.

Krasnodar’da hiç oynamadı

Norveç’ten ocakta Rus grubu Krasnodar’a giden Botheim, Rus kulübü ile yollarını ayırdı. Rusya’nın Ukrayna’ya müdahalesinin akabinde hem savaş hem de alacaklarını tahsil edemediği münasebeti ile Erik Botheim, Krasnodar ile kontratını feshetti.

Şu an anda kulüpsüz olan golcü futbolcunun menajeri ile Galatasaray bir görüşme gerçekleştirdi. Cimbom, Erik Botheim’e yıllık 1.5 milyon eurodan 4 dönemlik kontrat teklif etti. Tıpkı vakitte futbolcuya Galatasaray’ı tercih etmesi için 2 milyon euro da imza parası önerildi.

Hukuki riskler araştırılıyor

Erik Botheim ve menajeri ile transferde değerli basamak kaydeden Galatasaray, Norveçli oyuncu ile son ayrıntılar için temaslarını sürdürürken, kulübün hukukçuları değerli bir çalışma başlattı. Sebebi ise Botheim’in, Krasnodar ile yaptığı feshin ileride sorun çıkarıp çıkarmayacağı…

Sarı-kırmılı hukukçular bu hususla ilgili ayrıntılı olarak araştırılmalarını sürdürüyor. Yapılan çalışmalar sonucunda bu fesihte şayet bir risk ve tehlike görülmezse sarı-kırmızılılar 22 yaşındaki Norveçli golcü futbolcuyu bedelsiz olarak takımına katacak.

Bodo’da birlikte gösteri yaptılar

Galatasaray idaresi Erik Botheim ile Bodo Glimt’te birlikte oynayan Ola Solbakken’i de takımına katmak için hem kulübü hem de menajeri ile önümüzdeki hafta bir görüşme daha gerçekleştirecek. Galatasaray, Bodo’ya bu kere 800 bin euro bonservis bedeli teklif edip bu transferi de olumlu sonuçlandırmak istiyor.

Botheim, Bodo Glimt forması ile çıktığı 46 resmi müsabakada 22 defa ağları havalandırırken yaptığı 10 asistle birlikte 32 gole direkt katkı verdi. Solbakken ise Bodo Glimt’te misyon aldığı 75 müsabakada 17 gol atarken 19 da gol pası verdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.