İETT otobüsünde yeni skandal: Kapısı açık yoluna devam etti!

İstanbul Bakırköy D-100 Karayolu’nun Aksaray istikametinde dün saat 19.30 sıralarında, Yeşilköy-Taksim seferini yapan 72T sınırlı otobüsün yolcuları sıcaktan bunaldıkları için sürücüden klimayı açmasını istedi.

İddiaya nazaran, sürücü klimanın arızalı olduğu çalıştıramadığını söyledi. Bunun üzerine otobüsteki yolculardan kimileri, durakta yolcu indirmek için açılan orta kapıyı tutarak kapanmasını engelledi. Otobüs sürücüsü ise kapı açık formda yoluna devam etti.  O anlar yolcular tarafından cep telefonu kamerasıyla kaydedildi.

“KAVGA ÇIKMASIN, TARTIŞMAYI KESELİM DİYE DEVAYI KAPIYI AÇMAKTA BULDUK”

Serinlemek için otobüsün kapısını açtıklarını söyleyen Ömer Faruk Parlak, “Dün akşam, 19.30 sıralarında Yeşilköy’den dönerken 72T çizgili İETT otobüsüne binmiştik. Otobüste çocuklarda vardı. Sürücü beyefendiye ‘klimayı açar mısınız’ dedik. Klima çalışmadığı için yolcular sonlanmaya başladı. Bizde arbede çıkmasın, tartışmayı keselim diye devayı kapıyı açmakta bulduk. Kapının kapanmaması için ben tuttum. hem serinlemek için, hem de yıllardır alışkın olduğum için bir kahır olmadı. Aslında fazla bir durak gitmemiştik. Sürücü beyefendi yoluna devam etti lakin Büyük ihtimal anlamadı kapının açık olduğunu. Bizde bu formda devam ettik” dedi.

Cep telefonu kamerasıyla kaydedilen imgelerde, hareket halindeki otobüsün açık kapısı önündeki yolcuların tehlikeye aldırmadan seyahat  yaptığı görülüyor

KAYNAK: DHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.