İstanbul’da bir konut sahibi, hengame ettiği kiracısını silahla öldürdü

Saat 19.30 sıralarında İstanbul’un Kağıthane ilçesi Harmantepe Mahallesi’nde meydana gelen olayda, konut sahibi Hamza C. ile kiracısı Şenel Tombul (55) ortasında bir müddettir kira fiyatı nedeniyle tartışma yaşanıyordu.

Kira konusunda anlaşamayan ikilinin ortasında süren tartışma, kiracının meskenden çıkmayacağını söylemesi üzerine akşam saatlerinde arbedeye dönüştü.

Silahla göğsünden vurdu

İHA’nın haberine nazaran, tarafların birbirlerine küfür ve hakaret etmesi sonucu silahını çeken Hamza C., kiracısı Tombul’u göğsünden 2 kere vurdu. Kanlar içerisinde kalarak yere yığılan adamı gören etraftaki vatandaşlar, sıhhat ve polis gruplarına ihbarda bulundu.

Hayatını kaybetti

Polis, katil zanlısını yakaladı

Olayın akabinde kısa müddette gelen Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Ofis Amirliği grupları, katil zanlısı Hamza C.’yi sokakta olay yerinde kullandığı silahla birlikte kıskıvrak yakaladı.

Gözaltına alınan Hamza C. tabiri alınmak ve isimli süreçleri yapılmak üzere emniyete götürüldü. Şahıs birinci tabirinde, Şenel Tombul’un kiracısı olduğunu ortalarında tartışma çıktığını ve kendisinin de Tombul’u vurduğunu söylediği öğrenildi.

Polisin olayla ilgili incelemesi sürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.