İşte Ekim’de İzlemeniz Gereken 10 Altcoin ve Tahminler!

Kripto para piyasası, FED’in faiz artışları ve küresel enflasyonla değer kaybı yaşıyor. Ancak bu durum hep böyle devam etmeyecek. Küresel ekonomik göstergeler olumlu sinyaller vermeye başladığında, kripto gibi risk varlıkları yeniden yatırımcı çekecek. Bununla birlikte, kısa vadede yükseliş sinyali veren bazı altcoin projeleri de var. Analiste göre bunlar, Ekim ayında büyük değer artışlarına tanık olabilir.

Ekim’de izlemeniz gereken 10 altcoin

Bitcoin geçen haftaki düşüşünün ardından 19,000 dolara tutunma çabalarını sürdürürken bir analist, Ekim ayında izlenmesi gereken 10 altcoin paylaştı. Ona göre bu kripto para birimleri, Ekim’de büyük yükselişlere tanık olacak potansiyeli taşıyor. Analistin listesi, 5 türev tokeni ve 5 likidite tokeninden oluşuyor. Şimdi gelin bu tokenlerin kullanım durumlarına bir göz atalım.

Nemesis DAO (NMS)

Binance Smart Chain üzerine inşa edilen Nemesis DAO, bir merkeziyetsiz finans protokolüdür. Bu platformun yerel tokeni NMS, protokole güç sağlar. NMS, BUSD ve likidite çiftleri dahil olmak üzere çeşitli varlıklar tarafından desteklenir. Nemesis DAO, bonding ve staking yoluyla DeFi pazarına farklı dinamikler getiriyor. Nemesis DAO’nun hazinesi, staking ve bonding opsiyonlarıyla üretilen likiditeden oluşuyor. Altcoin NMS, likiditeyi kontrol ederek DeFi yatırımcıların kârını maksimize ediyor.

Hector Network (HEC)

Hector Network, TOR stablecoin tarafından desteklenen ve HEC tokeni tarafından çalıştırılan oldukça büyük bir merkeziyetsiz ağdır. HEC ve TOR arasındaki bağ olağandışıdır. TOR basmak için kullanılan kripto paraların bir kısmı başlangıçta açık piyasada HEC satın almak için kullanılmıştır. Ayrıca bu tokenler, daha sonra yakılmıştır. Böylece HEC’nin deflasyonist bir token haline gelmesine neden olmuştur. Web3’ü yaratmaya odaklanan bu proje, TOR madenciliği ile altcoin arzını devamlı olarak düşürür. Bu şekilde, tokenin değerini artırır.

Olympus (OHM)

Olympus, algoritmik para birimi protokolüdür. Buna göre, kendisini güvenli bir kripto-yerel hesap birimi olarak kurmayı amaçlamaktadır. Bu platformun yerel tokeni olan OHM, değerini DAI gibi rezerv varlıklar aracılığıyla sağlar. Yani algoritmik bir tokenden çok, bir merkez bankası para birimi gibidir. Bu arada, OHM desteklense bile belirli bir fiyata sabit değildir. Yani altcoin USDT gibi bir stablecoin olarak çalışmamaktadır. Bunun yerine OHM, DAI ve diğer varlıkları satın almak ve hazineyi yönetmek için kullanılmaktadır.

Wonderland (TIME)

Wonderland popüler bir Olympus DAO çatalıdır. Avalanche Blockchain üzerinde çalışan bu likidite protokolü, merkeziyetsiz bir rezerv varlık platformudur. Yerel tokeni TIME, Magic Internet Money ve likidite jetonları gibi farklı rezerv varlıklarını destekler. OHM’den uyarlanan bu sistemiyle, TIME’ın fiyatı belirli bir değerin altına asla düşmemektedir. Web sitesine göre, Mevcut DAO Hazinesi 136 milyon dolardır. Bu rezerv, üst düzey varlık yönetim teknikleriyle artmaya devam etmektedir.

Alchemix Finance (ALCX)

Alchemix Finance, geleceğe yönelik bir sentetik varlık protokolü ve topluluk DAO’sudur. Protokol, sentetik bir altcoin aracılığıyla çeşitli yield farming yöntemlerinde iyileştirmeler sağlar. Alchemix protokolünde ALCX, teminat yatıran kullanıcının talepte bulunması gereken herhangi bir temel teminatı temsil eder. Bu teminat, tazmin edilebilmektedir. Bununla birlikte Alchemix, sentetik varlıklar için likidite havuzlarını teşvik eder. Böylece kullanıcıların, sentetik varlıklarını aldıktan sonra gerçek varlıkla anında değiştirmelerine olanak tanır.

DerivaDAO (DDX)

DerivaDAO, Ethereum’daki türev varlıklar için bir merkeziyetsiz borsadır (DEX). Gerçek zamanlı fiyat beslemesi, hızlı ticaret anlaşması ve makul bir fiyatlandırma yapısı gibi özellikler sağlar. DerivaDAO’daki DDX token sahipleri, platformu doğrudan kontrol eder ve denetler. Altcoin projesi, temelde ticaret ve Blockchain alanının birleşmesini sağlamayı ve bu alandaki boşlukları doldurmayı amaçlar. Bunu ise güçlü özellikler sunan bir DEX aracılığıyla yapar.

Tranchess (CHESS)

Tranchess, Haziran 2021’de piyasaya çıkan bir getiri artırıcı varlık izleyicisidir. Yani çeşitli risk-getiri seçenekleri sunar. Tranchess, belirli bir dayanak varlığı izleyen tek bir çekirdek fondan çeşitli bir risk/getiri matrisi sağlamaktadır. Bu arada, tek varlıklı verim çiftçiliği, borçlanma, borç verme, ticaret gibi birçok DeFi özelliğini de bünyesinde barındırır.

Vega Protocol (VEGA)

Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere Vega Protocol, Web3 için türev ölçeklendirme katmanı olarak çalışır. Bu özel olarak tasarlanmış PoS ağı, merkeziyetsiz bir ağda türev ticareti yaparken merkezi bir borsanın sağladığı kullanıcı deneyimine olanak tanır. Bu arada ağın yerel altcoin varlığı olan VEGA, ağ yönetişimi ve stake için kullanılmaktadır. Buna göre VEGA token, sahiplerine pasif gelir elde etme ve protokolü yönetme imkânı tanır.

Ribbon Finance (RBN)

Ribbon, finansal mühendislik yoluyla sürdürülebilir verimle yapılandırılan ürünler oluşturur. Ribbon’ın ilk ürünü, otomatik opsiyon teknikleriyle verim elde etmeyi mümkün kılar. Ayrıca Protokol, geliştiricilerin çeşitli DeFi türevlerini birleştirmelerine izin verir. Böylece geliştiriciler, rastgele yapılandırılan ürünler üretebilmektedir. Yapılandırılan ürünler, oynaklık, artan getiri veya ana para koruması dahil olmak üzere belirli bir risk-getiri hedefine ulaşmayı mümkün kılan finansal araçlardır.

Mango (MNGO)

Mango, CeFi’nin likiditesini ve kullanılabilirliğini DeFi’nin izin gerektirmeyen yeniliği ile birleştirir. Böylece, çok daha az maliyet gerektiren yüksek getirili bir platform haline gelir. Mango, bu hedefe ulaşmak için vadeli işlemler, krediler, marj ticareti ve merkeziyetsiz yönetim sağlar. Bu altcoin platformu, işlemleri son derece hızlı ve sıfır masrafla gerçekleştirme imkânı sunar. Bunun için Solana ağına bağlı olan Serum DEX’i kullanır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.