İstek Çalımbay: Bu maçı kaybettik demiyorum

Sivasspor’da Teknik Direktör Rıza Çalımbay, UEFA Avrupa Ligi play-off tipi birinci maçında İsveç ekibi Malmö’ye 3-1 yenildikleri müsabakanın akabinde basın toplantısında konuştu.

Çalımbay, “Her şeyden evvel çok hoş bir maç oldu. Malmö taraftarıyla birlikte birlik oldu ve biz baskı yedik. Bu baskıyı kaldırmamız gerekiyordu, maalesef makûs goller yedik. Bilhassa maçın başlarında bayağı düşünceler yaşadık fakat sonra düzelmeye başladık. Hoş bir halde golümüzü de bulduk. Kısa müddette yediğimiz gol bizim için zahmet oldu. Yediğimiz üçüncü gol makûs oldu lakin yeterli oynamaya başladık daha sonra. Hoş de durumlar yakaladık. Maalesef son vuruşları değerlendiremedik” açıklamasında bulundu..

“Bize güzel geldiniz demediler”

Deneyimli teknik adam Malmö takımına ‘Hoş geldiniz’ demedikleri için sitemde bulunarak, “Maçın birinci yarısı bitti. İkinci yarısı da Türkiye’de oynanacak. Biz Türk vatandaşı ve Türk teknik yöneticisi olarak konutumuza gelen ekip ne olursa olsun kendilerinin yanına gideriz. Kendisine muvaffakiyetler dileriz. Burada bize gelip güzel geldiniz yahut muvaffakiyetler dileyecek bir şeyde bulunmadılar. Sağ olsunlar, teşekkür ederiz. Biz onlara Türkiye’ye geldiğinde güzel gelsin diyeceğiz, muvaffakiyetler dileyeceğiz. Maç buradaki üzere olmayacak çok farklı olacak. Kolay kolay da elenmeyeceğiz. Daha hoş, daha değişik bir maç olacak. Bizim çok eksiğimiz var, yapacağımız transferler var. Ben bu maçı kaybettik demiyorum. Daha maç bitmedi. Maçın birinci yarısı bitti. İkinci yarısını Sivas’ta değişik bir biçimde göreceksiniz. Maçta her türlü riske de gireceğiz. Hürmet, sevgi ile onları karşılayacağız. İnşallah tipi geçen kadro biz olacağız” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.