İtalyan devi Abdülkadir Ömür’ün peşinde!

İtalya Serie A Ligi’nde bu dönem şampiyonluğa ulaşan AC Milan, gelecek dönem için transfer çalışmalarına süratli başladı.

İtalyan basınında yer alan haberlere nazaran; gelecek dönem hem ligde hem de Şampiyonlar Ligi’nde başarılı olmak isteyen Rossoneri, teknik, süratli, ofansif, orta saha ve kanatta vazife yapabilecek bir teknik oyuncu arıyor.

Milan, Abdülkadir Ömür’ü istiyor

Haberde, Milan’ın aradığı özelliklere uyan bu oyuncunun ise Trabzonspor ile bu dönem şampiyonluk sevinci yaşayan Abdülkadir Ömür olduğu belirtildi.

Uzun müddettir takip ediyor

İtalyan devinin 22 yaşındaki yıldız oyuncuyu uzun müddettir takip ettiği öğrenildi.

Milan daha evvel 20 milyon Euro teklif etmişti

Bilindiği üzere, AC Milan 18 Ağustos 2020 tarihinde Abdülkadir Ömür için bordo mavili kulübe 20 milyon Euro + bir sonraki satışından %10 hisse halinde resmi transfer teklifini sunmuştu.

Abdülkadir Ömür: Teklif geldiğinde gitmek istiyorum

Öte yandan, geleceğiyle ilgili Sabah gazetesine konuşan Abdülkadir Ömür, “Zamanın geldiğini düşünüyorum. Olağan kulübümüzün bize müsaade verdiği sürece. Liderimizin da dediği üzere, birçok fırsat elimize geçmişti ancak vakti değildi gitmenin. Ve akabinde Trabzonspor’da şampiyonluk nasip oldu. Bence her futbolcu Avrupa’da oynamalı, benim de hayallerimden biri bu. Teklif geldiğinde gitmek istiyorum. Benim önceliğim Avrupa, döndüğümde ise yalnızca Trabzonspor” dedi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.