Kablo çalmak için girdiği kanalda mahsur kaldı

Antalya’da girdiği drenaj kanalında mahsur kalan K.C. (23), 1 saatlik çalışmayla kurtarıldı. Sıhhat durumunun âlâ olduğu belirtilen ve birçok hatadan kaydı bulunan K.C.’nin kanala hırsızlık için girdiği bedellendiriliyor.

Birçok kabahatten kaydı bulunan K.C., argümana nazaran, kablo çalmak için saat 10.30 sıralarında Kepez ilçesi Necip Fazıl Kısakürek Caddesi’ndeki drenaj kanalına girdi.

Kapatıldığını fark edince rögar içinden demir parmaklıkların ortasından seslenip yoldan geçenlerden yardım istedi. Kanaldaki K.C.’yi görenler, durumu, 112 Acil Davet Merkezi’ne bildirdi.

İhbar üzerine adrese sıhhat, itfaiye ve polis grupları sevk edildi. İtfaiye grupları, demir kesme motoruyla parmaklıkları kesti, polis yolu trafiğe kapattı.

KAPAK BALYOZLA KIRILDI

Yaklaşık 1 saatlik çalışmanın akabinde K.C., balyozla kırılan kapak yerinden çıkarıldıktan sonra kurtarılabildi.

Sağlık durumunun güzel olduğu belirtilen K.C., polise verdiği birinci sözünde, “Kanala öbür bir noktadan girmiştim. Girdiğim yerin kapatıldığını fark ettim. Çıkmak için yer aradım fakat bulamadım. Buraya kadar sürünerek geldim. Yolda yürüyenleri görünce yardım istedim” dedi. K.C., sözü alınmak üzere polis merkezine götürüldü. (DHA)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.