Kemal Kılıçdaroğlu’ndan ‘Tanju Özcan’ kararı

CHP’li Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan meclis toplantısı sırasında el kaldıran AK Partili Hacer Çınar’a söyledikleri ve bundan ötürü yapılan protestoya dans ederek karşılık vermesi partisinde reaksiyona neden olmuş, MYK tarafından 14 Haziran tarihinde kesin ihraç talebiyle Yüksek Disiplin Şurası’na sevk edildi.

Habertürk’ten Uzman Kılıç’ın haberine nazaran, Özcan disipline sevk edildikten sonra CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’ndan randevu talep etti. Lakin bu talebe Kılıçdaroğlu’ndan olumlu cevap gelmedi.

Bolu Belediyesi’nin CHP’li meclis üyeleri Tanju Özcan’ın haberi olmadan yakın vakitte Ankara’ya gelip durumu Genel Lider Kemal Kılıçdaroğlu’na şahsen anlattı. Lakin CHP önderinin meclis üyelerine, disiplin sürecinde Tanju Özcan ile görüşmesinin gerçek olmayacağını söz ettiği kaydedildi. Kılıçdaroğlu’nun Yüksek Disiplin Şurası’nın da bağımsız karar vereceği konusunda garanti verdiği belirtildi.

25 TEMMUZ’DA GENEL MERKEZDE SAVUNMA YAPACAK

Disiplin süreci ise devam ediyor. Tanju Özcan 18 Temmuz’a kadar yazılı,25 Temmuz Pazartesi günü ise, genel merkezde kelamlı savunmasını verecek. Habertürk’e konuşan Özcan, sürecin bir an evvel tamamlanması gerektiğini ve uzamasının hem kendisi hem de partisi açısından yıpratıcı olduğunu kaydetti.

Özcan partiden ihraç edilmesi durumunda öbür bir partiye geçmeyi düşünmediğini belirtti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.