Kılıçdaroğlu’ndan ‘Canan Kaftancıoğlu’ açıklaması: Karara uymayız

CHP önderi Kılıçdaroğlu, İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğinin düşürülmesiyle ilgili konuştu: Biz buna uymayız. Canan Kaftancıoğlu misyonunun başındadır.

Ankara’da kanaat başkanlarıyla bir ortaya gelen CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, toplantı sonrası basın mensuplarının sorularını yanıtladı. CHP İstanbul Vilayet Lideri Canan Kaftancıoğlu’nun siyasi parti üyeliğinin Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından düşürülmesiyle ilgili konuşan Kılıçdaroğlu, şunları söyledi:

YÜREĞİMİZE YAZDIK

– Canan Kaftancıoğlu misyonunun başındadır. Biz Canan Hanım’ı, İstanbul Vilayet Lideri olarak yüreğimize yazmış vaziyetteyiz. Kimse telaş etmesin. Yapılan uygulamanın da adil bir uygulama olmadığını biliyoruz. Adaletsizliğe boyun eğmeyeceğiz. En temel özelliğimiz o. Adaletsizliğe boyun eğerseniz, yeni adaletsizliklere kapı aralamış olursunuz.

– Canan Hanım ne yaptı? Neden vilayet başkanlığı düşürülüyor? Birilerinin talimatıyla, birilerinin isteği üzerine… Biz birilerinin talimatına evet mi diyeceğiz, birilerini talimatına evet mi diyeceğiz? Hayır, demeyeceğiz. Biz Cumhuriyet Halk Partisi’yiz. Birilerin istediği usulde, bir şahsa haksızlık yapılacak, misyonundan alınacak, üyeliği düşürülecek, siz de buna uyun denecek; biz buna uymayız.

HDP MİLLETVEKİLİNİN POLİSİ YUMRUKLAMASI

Kemal Kılıçdaroğlu, HDP Milletvekili Saliha Aydemir bir polisi yumruklamasıyla ilgili olarak şunları söyledi: Asla yanlışsız bulmayız, hakikat değil. Güvenlik güçlerine yumruk atmak, saldırmak hakikat değil. Hele hele bunu bir milletvekilinin yapması asla hakikat değil.

TANJU ÖZCAN SORUSUNA KARŞILIK VERMEDİ

Kılıçdaroğlu, CHP’den kesin ihracı istenen Bolu Belediye Lideri Tanju Özcan’la ilgili soruya ise karşılık vermedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.