Kırık kalpler durağı Fenerbahçe

Fenerbahçe ile çok sevilen kaptanlarının yolları daima berbat halde ayrıldı. Oğuz Çetin, Alex de Souza, Volkan Demirel, Emre Belözoğlu ve son olarak Mesut Özil… Sarı-lacivertli formaya olan sevdalarıyla öne çıkan bu isimlerin tamamı jübile yapmadan, tartışmalarla gönderildi.

Başkanlar, periyotlar, futbolcular değişiyor, bir gerçek değişmiyor: Fenerbahçe’de kaptanlığın sonu berbat biter… Mesleğine sarı-lacivertli forma altında son vermesi beklenen bir kaptanın, Mesut Özil’in mukadderatı de ayrılık oldu. İsmail Kartal ile soyunma odasında yaşadığı tartışma nedeniyle Özil takım dışı bırakıldı. Tüm af ihtimalleri tükenip yeni dönem çalışmalarına alınmayınca deneyimli futbolcunun mukavelesi geçen günlerde mutabakatla feshedildi.

YENİ ADRESİ BAŞAKŞEHİR

Mesut Özil’in ‘Sürpriz’ adresi Başakşehir olacak. Bir devir ‘Dünyanın en yeterlisi mi’ listelerine giren Mesut Özil’in, ‘Çocukluk hayalim’ dediği Fenerbahçe’den ayrılığı ise aslında sürpriz bir durum değil. Oğuz Çetin’den Alex’e; Emre Belözoğlu’ndan Volkan Demirel’e Gökhan Gönül’e, sarı-lacivertli kulüp bir biçimde efsanesi olan isimlerle âlâ ayrılamıyor. Türk futbolunun unutulan adeti jübile, Fenerbahçe’de de yüzünü göstermez oldu.

EFSANALER NASIL GİTTİ?

OĞUZ ÇETİN: Fenerbahçe mesleği, periyodun lideri Ali Şen’le yaşanan sürtüşme ile sona erdi. 1996 şampiyonluğunun mimarlarından olan Oğuz Çetin ve Aykut Kocaman, çabucak akabinde kadrodan gönderildi.

ALEX DE SOUZA: Brezilyalı futbolcunun kontratı Lider Aziz Yıldırım ile yaşadığı polemikler sonrası feshedilmişti. 8 senede 344 maça çıkıp 169 gol-133 asiste imza atan Alex, 2012’de ayrıldı. Daha sonra heykeli dikildi.

VOLKAN DEMİREL: Fenerbahçe’ye 2002’de geldi, 17 yıl oynadı. 523 maçla sarı-lacivertli formayı en fazla giyen futbolcu olan Demirel, evvel takım dışı bırakıldı. Affedildi ancak Ali Koç’un pak sayfa siyasetinden o da nasibini aldı.

EMRE BELÖZOĞLU: “Galatasaray’da oynarken de Fenerbahçeliydim” diyen Emre Belözoğlu, üç farklı periyotta 7 sene sarı- lacivertlilerde oynadı lakin ona da jübile nasip olmadı. Ekim 2021’den bu yana Başakşehir’in teknik yöneticisi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.