Küçük çocuk arabada meyyit bulunmuştu: Babası ‘uyuyor’ diye bırakmış!

Adana’da arabada meyyit bulunan Suriye asıllı 3 yaşındaki Badr Alddın Malahafjı’nin uyuduğu için babası tarafından araçta bırakıldığı ortaya çıktı.

Sıcak ve havasızlıktan öldüğü bedellendirilen çocuğun cenazesi, otopsinin akabinde ailesine teslim edildi. Baba M. Sifeddin Malahaji’nin sözünde, “Kardeşimin iş yerini ziyaret etmek için gittiğim yerde arabası gölgeye park ettim. Oğlum uyuyor diye kıyamadım. Camları biraz açıp bırakıp gittim. Yarım saat sonra döndüğümde baygın halde buldum” dediği öğrenildi.

Olay, dün saat 17.30 sıralarında Seyhan ilçesi Yeşilyuva Mahallesi’nde meydana geldi. 28 yaşındaki Suriyeli Hıba Alheraki ve 34 yaşındaki M. Sifeddin Malahaji çifti, akraba ziyareti için Hatay’dan Adana’ya geldi.

Aile, akrabalarının meskenine geldikten sonra baba, kent merkezinde iş yeri bulanan kardeşini ziyaret etmek istedi. Baba M. Sifeddin Malahaji meskenden çıkarken 3 yaşındaki oğlu da kendisiyle gelmek istedi. Bunun üzerine baba-oğul birlikte iş yerine gitti.

Otomobili park eden M. Sifeddin Malahaji, oğlunun art koltukta uyuduğunu görünce onu araçta bırakıp kardeşinin yanına gitti. Bir mühlet sonra arabaya dönen baba, Badr Alddın’ın araçta baygın buldu. İhbar üzerine olay yerine polis ve sıhhat grupları sevk edildi. Takımların birinci müdahalesi sonrası hastaneye kaldırılan Badr Alddın Malahafjı, kurtarılamadı.

“DÖNDÜĞÜMDE BAYGINDI”

Olayın akabinde M. Sifeddin Malahaji ile eşi Hıba Alheraki gözaltına alındı. M. Sifeddin Malahaji’nin emniyetteki sözünde, “Oğlum meskenden çıkarken ardımdan ağlayarak gelmek istedi. Kardeşimin iş yerini ziyaret etmek için gittiğim yerde arabası gölgeye park ettim. Oğlum uyuyor diye kıyamadım. Camları biraz açık bırakıp gittim. Yarım saat sonra döndüğümde baygın olduğunu gördüm. Sıhhat grubunu çağırdık, hastaneye götürdüklerinde ölmüştü” dediği öğrenildi.

Badr Alddın Malahafjı’nın cenazesi sabah saatlerinde Adana İsimli Tıp Kurumu’ndaki otopsi süreçlerinin akabinde yakınlarına teslim edildi. Oğlunun cenazesini teslim alırken gözyaşlarına boğulan Malahaji, ayakta durmakta zorlandı.

Malahaji’nin akrabası Şaban Köseoğlu çok üzgün olduklarını belirterek, “Akşam Hatay’a döneceklerdi. Kardeşini ziyareti kısa sürecekmiş. Ziyaret biraz uzayıp çay kahve muhabbetine dönmüş. Baba arabayı gölgeye bıraktığını düşünüyor lakin bir müddet sonra araca güneş gelmiş. Havanın sıcak tesiriyle çocuk Allah’ın rahmetine kavuşmuş” diye konuştu.

Kesin vefat nedeni otopsi sonucu ile belirlenecek Badr Alddın Malahafjı’nın cenazesi, toprağa verilmek üzere Hatay’ın Reyhanlı ilçesine götürüldü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.