Ligue 1 Lideri Vincent Labrune: Kulüplerimizi kötülemek yanlış

Fransa Lig’de şampiyonluğunu ilan eden Paris Saint Germain, gelecek yıl da birebir performansı sergilemek için işe kadrodaki oyuncularından Kylian Mbappe’nin mukavelesini yenileyerek başladı.

“Mbappe için ödenen uçuk bedeller futbola hakaret niteliğindedir”

Öteki yandan Mbappe’nin alacağı maaş ve imza fiyatları birden fazla ülkede manşetlere mevzu olurken İspanya La Liga Lideri Javier Tebas, “PSG’nin Kylian Mbappe’nin mukavelesini uzatmak için ödeyeceği uçuk bedeller futbola hakaret niteliğindedir. PSG Lideri Nasır el-Halifi Harika Lig oluşumu kadar tehlikeli bir isim.” kelamlarıyla Paris grubunu eleştirmişti.


“Kulüplerimizi kötülemek ve suçlamak büsbütün yanlış”

Fransa Ligue 1 Lideri Vincent Labrune, Tebas’ın eleştirilerine “Real Madrid ve Barcelona, son 10 yılda kuralları büsbütün ihlal etti. 6 kere transfer rekoru kırıldı ve Real Madrid, dünyanın en fazla maaş alan oyuncularından iki adedini yedek kulübesinde oturtuyor. Barcelona’nın borcu 1.5 milyar euro düzeyinde. Tüm bunlar ortadayken bizim kulüplerimizi kötülemek ve suçlamak büsbütün yanlış.” sözlerini kullanarak karşılık verdi.


Hayal edilemeyecek sayılar ödeniyor

Fransız basınında yer alan haberlerde; Paris Saint Germain’le mukavelesinin 3 yıl daha uzatan Kylian Mbappe’nin dönem başına net 100 milyon euronun yanında imza parası olarak 300 milyon euro kazanacağı tabir edilmişti.

46 maçta 65 defa skora katkı sağladı

Paris Saint Germain formasıyla bu dönem 46 maçta vazife alan Kylian Mbappe, kadrosuna 39 gol ile katkı sağlarken 26 kere de gol pası verdi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.