‘Merrily We Roll Along’ müzikalinin film çekimleri 20 yıl sürecek

Başrolünde ‘Normal People’ ve ‘Aftersun’ yapımlarıyla tanınan oyuncu Paul Mescal’in yer alacağı filmde, Stephen Sondheim ve George Furth’un ‘Merrily We Roll Along’ müzikalinin hikayesi tersten işlenecek.

Franklin Shepard adlı bir karakterin yirmi yıllık hayat hikayesini konu alacak yapımın çekimleri iki yılda bir yapılacak. Şu anda 26 yaşında olan Paul Mescal, çekimler bittiğinde 46 yaşında olacak.

Daha önce başrollerinde Ethan Hawke ve July Delpy’nin yer aldığı ‘Before Üçlemesi’ olarak bilinen ikonik film serisinin (‘Before Sunrise’, ‘Before Sunset,’, ‘Before Midnight’) de yönetmeni olarak tanıdığımız Richard Linklater, yazdığı hikayelerde zaman kavramı ve insan ilişkilerini merkeze almasıyla biliniyor.

Yönetmenin 2014 yılında kaleme aldığı ‘Boyhood’ filmi de bir gencin çocukluğundan üniversiteye kadar geçirdiği dönemi konu alıyordu ve çekimleri 12 sene sürmüştü. Başrol oyuncusu Ellar Coltrane’in 8 yaşından itibaren oynadığı bu filmde, izleyiciler oyuncunun büyüme sürecine şahit oluyordu.

Boyhood 2015 yılında BAFTA’dan En iyi Film ve En iyi Yönetmen, Altın Küre’den En İyi Yönetmen ve Oscar’dan En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu ödülleriyle dönmüştü.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir