Meteoroloji’den yeni hava durumu raporu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, hava durumu hakkında, resmi Twitter hesabı üzerinden ve sitesinden günlük iddiaları yayınladı.

Türkiye’de hava sıcaklıkları kuzey ve iç bölümlerde mevsim normallerinin altında, Akdeniz kıyıları ve doğu bölümlerde olağanların üzerinde ölçülmeye devam ediyor. Yağışlar ise Karadeniz’in orta ve doğu bölümleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde görülüyor. Yurdun kalanında hava modüllü ve az bulutlu. Denizlerde rüzgar çoğunlukla kuvvetli esiyor. Marmara’nın Karadeniz kıyıları ile Kuzey Ege’de vakit zaman rüzgarın fırtına düzeyine de çıkması bekleniyor. Ulaşımda aksamalar yaşanabilir.

Peki bugün hava nasıl olacak? 20 Temmuz 2022..

20 Temmuz bugün hava nasıl olacak?

Marmara Bölgesinde kesimli ve az bulutlu bir hava hakim. Bölgenin batısında rüzgar kuzey taraflardan vakit zaman fırtına düzeyinde esecek. Ulaşımda aksamalar, çatı uçması, ağaç ve direklerin devrilmesi üzere aksiliklere karşı dikkatli olunmalı. Ege Bölgesinde güneş görülüyor. Sıcaklık kıyı bölümlerde 35 derecenin üzerinde ölçülüyor.

Kuzey Ege’de de rüzgarın kuzey taraflardan fırtına düzeyinde esmesi bekleniyor. Yaşanabilecek aksiliklere karşı önlemli olunmalı. Akdeniz Bölgesinde hava az bulutlu, güneşli. Sıcaklık Antalya ve Adana dolaylarında 37 derecelerde ölçülüyor. Öğlen saatlerinde sıcak çarpmalarına karşı dikkat edilmeli. Perşembe ve Cuma günü de benzeri bir hava durumu bekleniyor.

İç Anadolu Bölgesinde az bulutlu bir hava görülüyor. Sırf bölgenin doğusunda bulutlar ağırlaşabilir. Sıcaklık ise Ankara’da 28, Sivas’ta 25 derece ölçülüyor. Karadeniz Bölgesinde hava bulutlu ve yağışlı. Orta ve doğu kısımlarda görülen gök gürültülü sağanak yağışların Perşembe günü bölgenin doğusunda devam etmesi bekleniyor. Yağış Doğu Anadolu’nun kuzey bölümlerinde görülüyor. Bölgenin kalanında ise hava az bulutlu ve güneşli. Sıcaklık ise bölge genelinde 30 ile 35 derece ortasında ölçülüyor. Güneydoğu Anadolu Bölgesinde bol güneşli ve sıcak havalar devam ediyor. Diyarbakır ve Şanlıurfa dolaylarında sıcaklık 40 derecenin de üzerinde ölçülüyor. Sıcak çarpmalarına karşı dikkatli olunmalı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.