MSI Arc A380 Ekran Kartı Performans Testine Girdi

MSI’ın çift fanlı Arc A380 ekran kartıyla ilk olarak Ağustos ayının başlarında karşılaşmıştık. Bu düşük profilli ekran kartı ilk olarak Çinli e-ticaret sitelerinde gün yüzüne çıktı, ancak şimdiye kadar kimse tarafından test edilmemişti.

MSI tarafından tasarlanan MSI Arc A380 6G, artık DAIV iş istasyonları için sunulmaya başladı. Tekrar hatırlatmak gerekirse, bu modelde herhangi bir güç konnektörü bulunmuyor. Ayrıca çift fanlı olmasına rağmen kullanılan fanların oldukça küçük olduğunu ekleyelim.

1 – 2A380, DEIV markalı sistemlerle yapılan testlerde GeForce GTX 1650’den daha iyi performans gösteriyor. Intel’in GPU’su, 3DMark Firestike ve TimeSpy testlerinde sırasıyla %10 ve %39 daha hızlı. FINAL FANTASY XIV ile 1080p’de yapılan oyun testlerinde ise GeForce GTX 1650’nin önde olduğunu görüyoruz.

Intel’in A380 Alchemist ekran kartları oyunlar için yetersiz. Ancak video kod çözme konusunda maharetli diyebiliriz. Xe-HPG GPU’ların AV1 kodek desteğine sahip olduğunu zaten biliyoruz. Böyle sistemlerde tercih etme konusundaki kilit nokta ise muhtemelen kod çözme yetenekleri. Sonuçta bu bir oyun sistemi değil, bir iş bilgisayarı.

Herhangi bir güç konnektörü bulunmadığından dolayı A380’in düşük güç tüketimine sahip olduğunu anlamışsınızdır. Ayrıca Intel GPU’ların fazla ısınmadığı söyleniyor. Nitekim olarak küçük form faktörlü PC’ler için de iyi bir seçenek olabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.