Muharrem İnce, Ali Babacan’ın “Hukukumuz Yok” Sözlerine Gemileri Yakan Çok Sert Bir Cevap Verdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce’nin son günlerde Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı merak konusu. 

Habertürk’te “Nedir Ne Değildir Özel” programına konuk olan DEVA Partisi Lideri Ali Babacan, Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı sorusunu yanıtladı. Muharrem İnce’den Ali Babacan’a yönelik sert bir cevap geldi! ?

Geçtiğimiz günlerde Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı Adayının, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu olduğu açıklandı.

Altılı Masa’da bulunan diğer parti liderlenin de Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevini üstleneceğine dair bir metin imzalandı.

Güçlendirilmiş Parlementer Sisteme Geçiş Metninde, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun da Cumhurbaşkanı Yardımcılığı görevini üstleneceği maddesi yer aldı.

Tüm bu gelişmelerin ardından gözler Memleket Partisi Lideri Muharrem İnce’ye çevrildi. İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı merak konusu oldu.

Habertürk TV’deki Nedir Ne Değildir programına katılan Ali Babacan, Muharrem İnce’nin Millet İttifakı’na katılıp katılmayacağı sorusuna yanıt verdi.

“Sayın Muharrem İnce’den görüşme talebi yok” diyen Ali Babacan,

‘Bütün komisyonlarda uzlaştık. Bugüne kadar geldik çok şükür. Sistemli çalıştıktan sonra bir şey olmaz. Bakılır edilir, tabii ki bu konu daha çok herhalde sayın İnce’nin daha önce gelmiş olduğu parti vardır. Onların eski hukuku var. Önce oralarda konuşulur. Bizim eskiden de bir hukukumuz yok ki Sayın İnce ile.” ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce’den ise Ali Babacan’a çok sert bir tepki geldi. İnce’nin “Benim ne geçmişte ne de bugün bu tiplerle bir hukukum olmadı, olmayacak.” sözleri Twitter’da büyük yankı oluşturdu.

İnce’nin bu sözlerine Twitter’dan da yorumlar geldi!

?

?

?

?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir