Neymar, PSG’deki geleceği hakkında konuştu

Paris Saint Germain’deki geleceği bilinmeyen olan Neymar, yeni Teknik Yöneticisi Christophe Galtier’in gelişinden sonra ayrılık argümanlarının kuvvetlenmesine karşın şaşırtan bir açıklama yaptı.

Paris Saint Germain’den ayrılması beklenen Brezilyalı yıldız Neymar, Fransız devinde kalmak istediğini söyleyerek herkesi karşıt köşe yaptı.

Kulüp Lideri Nasser Al Khelaifi’nin Brezilyalı yıldızı bırakmayacağını açıklamasına karşın, Neymar’ın Paris’teki geleceği hakkında birçok spekülasyon vardı. Son haftalarda hem Chelsea hem de Manchester City’nin 30 yaşındaki futbolcuyu transfer etmek istediği haberleri gündeme geldi.

Ancak Neymar, yaklaşan yeni dönem öncesinde Paris’te kalmak istediğini söyledi. PSG!nin 3-0 kazandığı hazırlık maçından sonra konuşan Neymar, “PSG’de kalmak istiyorum. Kulübün kanısını bilmiyorum zira bana hiçbir şey söylemediler. Buradaki mukavelem devam ediyor. Ve devam ediyorum. Şimdilik bir şey söylenmedi” tabirlerini kullandı.

Paris Saint Germain’in yeni işvereni Christophe Galtier’in kadronun başına geçmesinin akabinde disiplin problemleri olan Neymar’ın gruptan gönderileceği tez ediliyordu.

Brezilyalı futbolcu, sakatlık sıkıntıları nedeniyle geçen dönem PSG formasıyla Ligue 1’de yalnızca 22 maça çıktı. Neymar, PSG’nin Şampiyonlar Ligi Son 16 tipinde Real Madrid’e dramatik biçimde elenmelerinin akabinde taraftarlar tarafından yuhalandı.

“İNSANLAR ÇOK KONUŞUYOR”

Eleştiriler hakkında da konuşan Neymar, “Gerçek şu ki, kimseye kanıtlayacak bir şeyim yok. Beşerler çok konuşuyor. Zira öteki bir şey bildikleri yok. Beni tanıyorlar, nasıl olduğumu, nasıl oynadığımı biliyorlar. Gösterecek bir şeyim yok. Futbol oynamayı seviyorum, mutluyum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.