Öğlen yemeği 28 market çalışanını zehirledi

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, 2 farklı markette çalışan 28 kişi, yedikleri yemekten zehirlendikleri kuşkusuyla hastaneye kaldırıldı.

Alınan bilgiye nazaran, Altınkum Mahallesi’ndeki 2 farklı firmaya ilişkin markette çalışan personeller, yedikleri öğlen yemeğinin akabinde rahatsızlandı.

112 Acil davet Merkezi’ne bilgi verilmesi üzerine marketlere sevk edilen sıhhat grupları, mide bulantısı, kusma, ve baş dönmesi şikayeti bulunan 28 çalışanı ambulanslarla Edremit, Burhaniye ve Havran devlet hastanelerine götürdü.

Market çalışanlarının kimileri tedavilerinin akabinde taburcu edildi.

Çalışanların hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

Edremit İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü yetkilileri, marketlere işçi için yemek temin eden yemek şirketinin eserlerinden incelenmek üzere numune alındı.

Konuyla ilgili basın mensuplarına açıklamalarda bulunan market çalışanlarından Ergun Öztürk, kendisinin bugün müsaadeli olduğunu belirterek, “Yemekten şüpheleniliyor. Yemek yiyen arkadaşlar zehirlenme kuşkusuyla hastaneye geldi. Şu anda 4 arkadaşımız yatıyor içeride. 12 kişi kadar taburcu oldu.” dedi.

İsmi öğrenilemeyen öteki bir market çalışanı ise öğlen yemeğinde nohut, pilav ve yoğurt yediklerini, akabinde kusma, ishal ve mide bulantısı şikayetiyle hastaneye geldiklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.