Paşabahçe Vapuru 12 yıl sonra birinci seferini yaptı

Şehir Sınırları’nda 58 yıl boyunca sefer yaptıktan sonra 2010 yılında filodan çıkartılan tarihi Paşabahçe Vapuru, İstanbul Büyükşehir Belediyesi tarafından restore edilerek yine hizmete girdi. Tarihi gemi, birinci seferinde Adalardan aldığı yolcuları 09.15’te Kabataş Vapur İskelesi’ne getirdi. Paşabahçe Vapuru ile Kabataş iskelesine gelen yolcular, alkışlarla gemiden indi.

“PAŞABAHÇE VAPURU’NUN TEKRAR HİZMETE GİRMESİNDEN ÇOK MUTLUYUZ”

Adalar’dan gelen birinci yolculardan olan Gülçin Fesçiler “Vapurun tekrar hizmete girmesinden çok memnunum. Çocukluğum, gençliğim, yaşlılığım bu vapurda geçti. Çok çok eski günlere gittim” dedi.

Necdet Yılmaz ise, “Çok hoş bir his. Tekrar bu duyguyu yaşamak çok hoş. 10 sene evvel ortamızdan ayrılmıştı. Tekrar gelmesi bizi çok memnun etti. Yaklaşık 50 yıldır onunla bir arada yaşıyoruz. Bundan sonra  da, ölene kadar birlikteyiz. Paşabahçe deyince aklımıza, deniz kraliçesi geliyor. Bizim için çok özel bir yolcu gemisi” diye konuştu.

“ZÜMRÜDÜANKA KUŞU’NUN KÜLLERİNDEN TEKRAR DOĞMASI ÜZERE BİR OLAY”

Paşabahçe Vapuru kaptanı Serdar Ersoy Paşabahçe gemisinin tekrar doğuş hikayesinde vazife almaktan çok keyifli olduğunu belirterek “Yolcularımızın yüzündeki o memnunluğu görmek bizim için farklı bir heyecan. Paşabahçe Vapuru, Zümrüdüanka Kuşu’nun küllerinden yine doğması üzere bir olay. Büyük emekler var. Paşabahçe Vapuru’nda 1952 yılından bugüne büyük yaşanmışlıklar vardı. Bilhassa Ada yolcularının birçok anısı var. Gemi Adalar’dan çıktıktan sonra bu sevgiyi gözlemledim. Bu vapuru tekrar yüzdürdüğümüz için çok mutluyuz” halinde konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.