Putin’in masası: Bu kere daha da uzun…

Moskova’da konuklarını ağırladığı “uzun masası” ile çok konuşulan Rusya Devlet Lideri Putin’in Türkmenistan’da bölge önderleriyle oturduğu “dev masa” alay konusu oldu.

Rusya Devlet Lideri Vladimir Putin, Ukrayna işgalinden bu yana birinci defa gerçekleştirdiği yurt dışı seyahatinde Türkmenistan’ın başşehri Aşkabat’ta Hazar Tepesi’ne katıldı.

Türkmenistan’ın mesken sahipliğinde düzenlenen 6. Hazar Denizi Ülkeleri Başkanlar Zirvesi’nin dün düzenlenen oturumunda ise önderlerin oturduğu dev masa dikkat çekti. İran Cumhurbaşkanı İbrahim Reisi, Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham Aliyev, Türkmenistan Cumhurbaşkanı Serdar Berdimuhammedov ve Kazakistan Cumhurbaşkanı Kasım Cömert Tokayev’in de katıldığı toplantıda Putin ve öbür dört başkanın devasa masada birbirlerine uzak oturması alay konusu oldu.

Putin ünlü uzun masasında Fransa önderi Macron’u da ağırlamıştı.

Sosyal medyada birçok kişi, dev masayı bu hafta Almanya’da düzenlenen G7 ve İspanya’da devam eden NATO toplantılarında kullanılan “normal boyutlardaki” masalarla karşılaştırdı.

Bir kişi “Putin’in masa oyunu geri döndü. Bu seferki nitekim uzun” sözlerini kullandı. Bir öteki toplumsal medya kullanıcısı da “Bu masada 5 dünya önderi var. Bence masaları küçük kalmış” diye dalga geçti. Bir Twitter kullanıcısı da “Putin’in masası her hafta daha da büyüyor” sözlerini kullandı.

Putin, geçen aylarda Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron ve Almanya Başbakanı Olaf Scholz’la Moskova’da yaptığı görüşmelerde kullanılan 5 metrelik “uzun masasıyla” gündem olmuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.