Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak Kimdir, Kaç Yaşında? Kadir Albayrak Hangi Partiden?

Son dönemlerde merak edilen isimler arasında yer alan; Türk bürokrat, siyasetçi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak vatandaşlar tarafından merak edildi. Arama motorlarında araştırmalarını sürdüren vatandaşlar, Kadir Albayrak’ın hayatını ve kariyerini araştırdı.

Vatandaşlar tarafından Kadir Albayrak’ın hayatı arama motorlarında araştırılmaya başlandı.

Kadir Albayrak Kimdir?

Kadir Albayrak, 18 Şubat 1949 tarihinde Tekirdağ’da dünyaya geldi.  İlk, orta ve lise eğitimini Tekirdağ’da tamamladı. 1971 yılında Yıldız Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği Bölümü’nden mezun oldu.

Kadir Albayrak Kariyeri

Tekel Tekirdağ İçki Fabrikası’nın mühendis kadrosunda işe başladı. Mühendis olarak girdiği fabrikada sırasıyla; laboratuvar şefi, şarap-rakı üretim amiri, işletme şefi, müdür yardımcısı ve son 15 yılda da fabrika müdürü olarak görev yaptı. 2007 yılında emekliye ayrıldı.

Kadir Albayrak Siyasi Yaşamı

2010-2012 yılları arasında CHP Tekirdağ İl Başkanlığı görevini yürüttü. 30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimler sonucunda 6 Aralık 2012 tarihinde 6360 Kanun Numarası ile kurulan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanlığı görevine seçildi. 8 Nisan 2014 tarihinde görevi devraldı. 8 Nisan 2019’da 2. Dönem Büyükşehir Başkanlığına başladı. 2021 yılında Macaristan Liyakat Nişanı ile ödüllendirilmiştir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir