Uçak yemeğindeki yılan açıklaması: Hukuk departmanı inceliyor

İZMİR- Sunexpress firmasının evvelki gün yaptığı bir uçuşunda, uçuş takımına verilen yemekten yılan başı çıktı. Havayolu firmasına ikram hizmetini Sancak İnflight isimli yemek şirketinin yetkilisi Mesut Evliyaoğlu, bu türlü bir durumla birinci kere karşılaştıklarını söyledi.

Bazı bilgilerin kamuoyuna yanlış yansıtıldığını öne süren Evliyaoğlu, “Sosyal medyada Ankara-Düsseldorf yazılmış fakat o uçak değil. Şikayetin kelam konusu olduğu uçağın Antalya-Viyana uçağı olduğundan kelam ediliyor. Numuneleri istedik lakin bize gelen bir numune yok. 1994 yılından beri yerli yabancı tüm hava yollarına hizmet veren büyük bir şirketiz. 2018 yılından beri de Sunexpress şirketine catering hizmeti veriyoruz. Birinci kere bu türlü bir olayla karşılaşıyoruz” dedi.

‘HUKUKİ TEŞEBBÜSTE BULUNACAĞIZ’

Meselenin şirketle ilgili olmadığını söz eden Evliyaoğlu, havayolu şirketinden numune istediklerini lakin kendilerine numune gelmediğini söyledi. Gerekli hukuksal teşebbüslerde bulunacaklarını lisana getiren Evliyaoğlu, şöyle devam etti;

“Son bir aydır salyangoz, böcek üzere meselelerden bahsediliyor. Son olarak yılan başına kadar gitti. Bu türlü haberlerin dozajı artmaya başladı. Catering firması olarak biz Türkiye’nin 6-7 istasyonunda faaliyet gösteriyoruz. Bu hususun bizle ilgili olmadığını düşünüyoruz. Yorumları okuduğumuzda güya öbür firmadan yemek alınması üzere baskılar da var. Hukuk departmanımız bu mevzuyu inceliyor. En değerli kanıt sayılması gereken numune. Biz Türkiye’nin her yerinde birçok firmaya, devlet liderlerine bile hizmet veriyoruz. Kapımız açık buyurun gelin tesislerimizi ziyaret edin. Bizden kaynaklı olduğunu düşünmüyoruz lakin ismimiz geçiyor ve çok üzgünüz. Numune olsa tahlil etme talihimiz olurdu. Hangi hayvandır ve nerede beslenir bunları görürdük. Zira catering firmaları ağır kontrole tabi tutulan firmalardır.” (DUVAR)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.