Ümit Özdağ ile anlaşma karşılığında mutabakata imza atan Kılıçdaroğlu: Aramızda bir pazarlık olmadı

Türkiye, 14 Mayıs’ta sandık başına gitti. Milletvekili ve cumhurbaşkanlığı seçimlerinden Cumhur İttifakı ile Recep Tayyip Erdoğan ezici farkla üstün çıktı. Erdoğan’dan yaklaşık 2 milyon 600 bin oy fark yiyen CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, ikinci tura kalan seçimler öncesinde söylem değişikliğine gitti. İlk tur öncesinde terör örgütlerine ‘özgürlük’ ve ‘kayyumları kaldırma’ vaadinde bulunan Kılıçdaroğlu, ikinci tur öncesinde ‘milliyetçi’ kılığa büründü.

Sinan Oğan’ın Recep Tayyip Erdoğan’a destek vermesi sonrası harekete geçen CHP lideri, Zafer Partisi Genel Başkanı Ümit Özdağ ile anlaşarak, kayyumların kaldırılmaması ve terörle mücadele sözü verdi ve bunu bir mutabakat imzalayarak kamuoyuna duyurdu.

Ümit Özdağ ile anlaşma karşılığında yedi maddelik mutabakata imza atan Kılıçdaroğlu: Aramızda bir pazarlık olmadı

Kılıçdaroğlu, Fox TV yayınında, Özdağ ile yaptığı görüşmeye ilişkin konuştu. Özdağ ile yedi maddelik mutabakat imzalayan ve kendisine üç bakanlık verdiği iddia edilen Kılıçdaroğlu,

“Özdağ ile bir pazarlık olmadı. Kendisi bir vatansever olarak geliyorum dedi”

diye konuştu.

Ümit Özdağ kendisini İçişleri Bakanı ilan etti

Özdağ sosyal medya üzerinden CHP hakkında yapılan bir haberi alıntılayarak kendisinin İçişleri Bakanı olacağını ima etmişti.

AK Parti’den de İçişleri Bakanlığı istedi

AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Özdağ ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Özdağ’ın kendilerinden bakanlık istediğini belirten Kurtulmuş,

“Özdağ, göçmenlerin dönüşü ile ilgili bakanlık talep etti, bunun tercihen İçişleri olmasını istedi.

” ifadelerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir