Xiaomi’nin hatalarla dolu olan MIUI ara yüzü rekora koşuyor!

Xiaomi’nin kullanıcı ara yüzü MIUI, dünya çapında aylık 600 milyon aktif kullanıcıyı ulaşarak dikkate değer bir konuma ulaştı. Xiaomi’nin en hızlı büyüyen ekosistemlerinden biri olan bu arayüzün kullanıcı sayısı gittikçe yükseliyor.

MIUI, aktif 600 Milyondan fazla aylık kullanıcıya ulaştı

Xiaomi telefonlarının büyük çoğunluğu, MIUI Android başlatıcısını kullanıyor. Şirketin hatalarla dolu olan MIUI yapısı, ilk tanıtıldığında çokça hataya sahip olsa da, sürekli iyileştirmeler alarak istikrarlı ve daha güvenilir bir kullanıcı arayüzüne dönüştü. Kayda değer güçlü yönleri bulunan ara yüz, sorunsuz performansın ve çok fazla özelleştirme seçeneği sunabiliyor.

Xiaomi’nin açıkladığı son duyuruda aylık aktif kullanıcı sayısının 600 milyonu aştığı ortaya çıktı. Şirketin MIUI yapısı, 400 milyondan 500 milyona sadece 10 ayda ulaşırken, 500 milyondan 600 milyon kullanıcıya ulaşması ise yaklaşık 1,5 yıl sürdü. Büyüme hızı bir önceki döneme göre biraz yavaş olsada MIUI yeni kullanıcılar çekmeye devam ediyor.

8 milyar civarındaki dünya nüfusunu göz önüne aldığımızda, MIUI’nin aylık 600 milyon kullanıcıya sahip olması dikkat çeken bir gelişme olabilir. Ek olarak, Xiaomi cihazları için çeşitli özel ROM’lar bulunsa da, kullanıcıların önemli bir kısmı MIUI’yi kullanmayı tercih ediyorlar.

Xiaomi ve MIUI hakkında ne düşünüyorsunuz?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir